به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

حضور نماینده تشکل های کارآفرینی زنان در نشست معاون اول رییس جمهور با مدیران معاونت امور زنان و‌خانواده ریاست جمهوری

حضور نماینده تشکل های کارآفرینی زنان در نشست معاون اول رییس جمهور با مدیران معاونت امور زنان و‌خانواده ریاست جمهوری

?به گزارش روابط عمومی انجمن زنان کارآفرین فخرالسادات محتشمی پور به نمایندگی از تشکل های کارآفرینی زنان دارای پروژه های مشترک با معاونت امور زنان و‌خانواده برای شرکت در نشست معاون اول رییس جمهور با مدیران معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری حضور یافت.

?در این جلسه پس از گزارش مدیریت های مختلف معاونت و‌نیز نماینده تشکل اقلیت های مذهبی، محتشمی پور گزارشی از پروژه های مشترک بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و‌ جوانان و‌ نیز انجمن ملی زنان کارآفرین و انجمن زنان مدیر کارآفرین ارائه و افزود مشکل بروز کرونا مانع فعالیت های مشترک‌ نشده بلکه شکل آن را با توجه به شرابط و‌امکانات موجود تغییر داده است.

?وی همچنین در این‌جلسه با گله از نگاه امنیتی به نهادهای مدنی و‌ برخوردهای نادرستی که با آن ها می شود، اظهار امیدواری کرد دولت زبان گفتگو با نهادهای مدنی را که نهاد واسط مردم و‌ دولت هستند و‌ هدف خیر اجتماعی را بی هیچ منت دنبال می کنند بیاموزد تا اعتماد متقابل بوجود آید.

?عضو‌ موسس دو‌تشکل کارآفرینی زنان هم چنین بر ضرورت رفع موانع پیش روی کارآفرینان بویژه زنان کارآفرین و‌ صاحب کسب و‌کار با توجه به پژوهش انجام شده توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و‌جوانان در دوره مسئولیت خانم‌مولاوردی تأکید کرد.

?در پایان دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور با تشکر از گزارش های خوب ارائه شده مطالبی بیان داشت که گزیده آن به شرح زیر است:

?معاون اول رییس جمهور با اشاره به اختصاص منابع و تسهیلات بانکی برای مواجهه با پیامد‌های کرونا در حوزه اقتصاد از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خواست تا برنامه ریزی لازم را برای کمک به اشتغال زنان و جلوگیری از آسیب دیدن بنگاه‌های مرتبط با آنان را پیگیری کند.

?معاون اول رییس جمهور بر ضرورت تعامل و ارتباط گسترده‌تر معاونت امور زنان و خانواده با تشکل‌ها و انجمن‌های غیردولتی تاکید کرد و گفت: سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد از قدرت تاثیرگذاری بالایی در جامعه برخوردار هستند که لازم است با تعامل بیشتر، از نظرات و پیشنهادات آن‌ها بیشتر استفاده شود.

?وی ادامه داد: این موضوع به دستگاه‌های اجرایی نیز ابلاغ شده است تا در تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌های خود حتماً نظرات و دغدغه‌های بخش‌های غیردولتی را نیز مدنظر قرار دهند و در جلسات تصمیم گیری حتماً نماینده بخش خصوصی مرتبط را نیز دعوت کنند.

 ?جهانگیری اضافه کرد: لازم است در جلسات کمیسیون‌ها و شورا‌ها که قرار است درباره موضوعات مرتبط با زنان تصمیم گیری شود، نماینده تشکل‌های زنان نیز حضور داشته باشد تا تصمیمات اتخاذ شده پخته‌تر و از پشتوانه سیاسی و اجتماعی بیشتری برخوردار باشد.

 ?معاون اول رییس جمهور با اشاره به توانمندی زنان کشور در حوزه کارآفرینی تصریح کرد: امروز مجموعه‌های قدرتمندی در حوزه کارآفرینی در کشور شکل گرفته که مدیران تعداد زیادی از این بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و دانش بنیان زنان هستند و به دلیل تراز بالای مدیریتی و حجم کار و فعالیت اقتصادی، توانسته اند در سطح بین المللی نیز فعالیت داشته باشند.

?جهانگیری با اشاره به ضرورت حمایت از زنان شاغل در روستاها، گفت: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن همکاری با معاونت امور زنان و خانواده از برنامه‌های این معاونت برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به زنان شاغل در روستا‌ها به ویژه زنان سرپرست خانوار در روستا‌ها حمایت کند.

 ?معاون اول رییس جمهور ادامه داد: تصمیمات دیگری نیز در حوزه تحت پوشش قرار گرفتن روستاییان اتخاذ شده که در اجرای این برنامه قرار است زنان در اولویت باشند که معاونت امور زنان و خانواده می‌تواند از این فرصت نیز استفاده کند.

?یادآور میشود این نشست روزچهارشنبه ۱۱ تیرماه در سالن کنفرانس معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشکیل شد.