به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

کرونا و فرصتهای ناشی از تحول دیجیتال کسب وکارها

 

در هشتمین گفت و گوی زنده اینستاگرامی انجمن زنان کارآفرین بررسی شد : 

کرونا و فرصتهای ناشی از تحول دیجیتال کسب وکارها

هشتمین گفت و گوی زنده اینستاگرامی انجمن زنان کارآفرین پنج شنبه 5 تیر 99 با موضوع کرونا و فرصتهای ناشی از تحول دیجیتال کسب وکارها و با حضور فریبا مهدیون، موسس و مدیر شرکت سماتک و رئیس هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین و بهناز آریا، قائم مقام گروه شرکت های کهکشان و رئیس کارگروه آی تی انجمن زنان کارآفرین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن زنان کارآفرین، شروع گفت و گو با مقدمه ای از فریبا مهدیون و معرفی بهناز آریا بود سپس مفهوم تحول دیجیتال با ارایه آمارهای جهانی و ذکر مثالهایی توسط رئیس کارگروه آی تی انجمن زنان کارآفرین تشریح و در ادامه آن بحث پارادایم شیفت و تغییر الگوی کسب وکار و رفتارها در دنیای امروز مطرح شد.

بهناز آریا با بیان اینکه تحول دیجیتال یعنی تحول کسب و کار و تحول نگرش، گفت: در دنیای امروز چابکی در پاسخ به نیاز مشتریان عامل موفقیت کسب و کارها محسوب می شود. این امر به معنی فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات نبوده و هدف بهره بردن از فناوری در کلیه صنایع می باشد.

در ادامه فریبا مهدیون به بررسی تفاوت بین تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال و انقلاب صنعتی سوم و چهارم مرتبط با فناوری و دیجیتالی شدن پرداخت و به این موضوع اشاره کرد که تحول و اقتصاد دیجیتال تنها جنبه تکنولوژی نداشته و جنبه های مختلف فرهنگی، مهارتی، زیرساختی و ... را در بر میگیرد.

رئیس کارگروه آی تی انجمن زنان کارآفرین نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیبهای کرونا به کسب و کارها، به موضوع لزوم تاب آوری کسب و کارها در این بحران و روشهای بازیابی و تدوام کسب و کارها پرداخته و به مواردی مانند تغییر نگرش در کسب و کارها، اهمیت برنامه ریزی و آمادگی، اهمیت نحوه اجرا و پاسخ سریع به نیازها و بهره گیری از فناوری به عنوان عامل توانمند ساز اشاره کرد.

آریا افزود: برنامه ریزی دقیق برای پاسخ به نیازهای روز مشتریان و تنظیم عرضه مطابق با تقاضا با نگرش بهره بردن از تحول دیجیتال و بسترهای فناوری اطلاعاترا در کلیه صنایع و کسب و کارها  با توجه به ادامه این بحران اجتناب ناپذیر است.

رئیس هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین نیز ضمن ارایه توضیحاتی در مورد انجمن زنان کارآفرین، نقش انجمن زنان کارآفرین در ایجاد بستری برای ارتباط بانوان کارآفرین صاحب کسب و کار را تشریح کرد.

 آریا در پاسخ به سوال مهدیون درمورد فرصتهای جدیدی که  برای سایر استانها و مناطق کم برخوردار برای زنان ایجاد شده و توصیه به دختران جوان نوکارآفرین گفت:

با وجود فناوری، مرزها و فاصله های جغرافیایی برداشته شده و در هر نقطه از ایران میتوان هر محصول و خدمتی را به کل کشور عرضه کرد.

  قائم مقام گروه شرکت های کهکشان و رئیس کارگروه آی تی انجمن زنان کارآفرین، از انجمن خواست همچون گذشته با ارایه آموزش و برگزاری وبینار و جلسات، ضمن فراهم کردن فرصت به اشتراک گذاری تجربیات بانوان توانمند کارآفرین با دختران جوان، الگوهای مناسب را معرفی نموده و باعث شود دختران و زنان جوان از تجربه کارآفرینی ترسی نداشته باشند.

آریا همچنین به نقش آموزش و فرهنگ سازی و سابقه انجمن در برگزاری سمینارها و انتقال تجربیاتی که تاکنون با همت بانوان انجمن انجام شده است، اشاره کرد..

در پایان نیز مهمترین مانع تحول دیجیتال را فقر فرهنگی و مهارتی دانست و گفت: با ارتقای فرهنگ و آموختن مهارتها میتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و کسب و کاری موفق در عصر دیجیتال داشت