به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

خانم مرسده نادری

خانم مرسده نادری
مدیر عامل شرکت هودیان ( تولید کننده و وارد کننده تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی )

به نام خدا

با سلام و ضمن تشکر و قدر دانی از مسئولین محترم انجمن زنان مدیر کار آفرین و انجمن ملی زنان کار آفرین بابت حمایت و تشویق زنان کشورمان و هموار نمودن راه برای بانوان علاقمند به پیشرفت و برابری و عدالت در ایران اینجانب معرفی خود را به شرح زیر آغاز می نمایم.
من متولد سال 1352 در تهران می باشم . درتمام طول زندگی از نابرابری بین زنان و مردان جامعه رنج می‌بردم و سعی در اثبات قابلیتهای زنان در کلیه رشته هائی که مردانه به نظر میرسید داشتم . حتی تا سن 12 سالگی با پسران همسایه فوتبال بازی می کردم چرا که فوتبال یک ورزش مردانه بود .
در انتخاب رشته تحصیلی مقطع دبیرستان رشته ریاضی را انتخاب نمودم زیرا مردانه تر به نظر می رسید و در نهایت در دانشگاه نیز رشته مهندسی الکترونیک را برگزیدم زیرا داوطلبین خانم در این رشته کمتر از آقایان بودند.
در پایان هم مدرک فوق لیسانس خود را در زمینه تجارت بین الملل پس از تولد تک فرزندم از دانشگاه Wollongong استرالیا اخذ نمودم .
در حین دوران تحصیل در آموزشگاه شکوه تدریس می کردم و همیشه در تلاش بودم تا بتوانم شاگردان بیشتری را به خود جذب کنم و امتیاز بالاتری به نسبت آقایان مدرس موسسه بدست آورم .
پس از پایان تحصیلاتم در رشته مهندسی الکترونیک به عنوان مهندس مشاور در دانشگاه علوم پزشکی ایران استخدام شدم ولی تبعیض ها در محیط دولتی آزارم می داد . من می خواستم شغل خود را در حد تمام و کمال انجام دهم ولی محدودیتها برای خانم ها راه را برایم می بست. بالاخره پس از 2 سال فعالیت در واحد مهندسی دانشگاه تصمیم به حضور در بخش خصوصی گرفتم و به دلیل توانائیم در زبان انگلیسی به عنوان مدیر صادرات فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز نمودم .
در طول 2 سال فعالیت شبانه روزی به دلیل فنی بودنم و به دلیل علاقه ام به پیشرفت در قسمتهای فنی فروش و صادرات تجربه های گوناگونی کسب نمودم و در اینجا بود که با تشویق های همسرم که هیشه از او به عنوان بزرگترین پشتیبان در ارتقا شغلیم یاد میکنم سمت مدیريت عامل شرکت هودیان را که به من پیشنهاد شده بود در سال 1378 پذیرفتم .

ار آنجائیکه اثبات توانائی های زنان هیشه در اولویتهای من بود برایم بسیار مهم بود جایگاه خود را در این سمت به درستی حفظ نمایم و وظایف خود را به بهترین نحو اجرا نمایم .
جا افتادن در سیستم بسیار سخت و طاقت فرسا بود . پرسنل حاضر به پذیرفتن یک زن در جایگاه مدیریت عامل نبودند . می بایست کلیه فعالیتهای شرکت را از الف تا ی را یاد می گرفتم . حتی پا به پای مونتاژ کاران تولید اقدام به تولید و مونتاژ دستگاهها می کردم .
هر شب با کلی شکایت به سراغ همسرم می رفتم تا سختی های روز بعد را برایش بازگو کرده و انرژی لازم را برای رویاروئی با مشکلات روز بعد در خود جمع نمایم . همسرم در تمام مقاطعی که از طرف جامعه به زن بودنم احترام نمی گذاشتند من را به صبر و بردباری تشویق می نمود .
ایستادگی و انگیزه قوی برای اثبات قابلیتهایم من را یاری داد تا بتوانم شرکت را به جائی برسانم که در حال حاضر یکی از به نام ترین شرکتهای تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در کشور عزیزمان باشد و من نیز به عنوان سهامدار عمده شرکت هنوز مدیریت عامل شرکت را به عهده دارم .
بازگو کردن بیشتر مشکلات و سختیهائی که در این مدت در مراجعات به سازمان های متعدد برایم وجود داشت با توجه به یکسان بودن آنها برای همه ما نتیجه ای در بر نخواهد داشت . فقط تمرکز بر روی این نکته لازم است که رویاروئی با همین سختی ها است که منجر به افزایش تعداد مدیران زن در کلیه مشاغل شده است و حتی از مردان پیشی گرفته اند .
در حال حاضر شرکت هودیان 50 نفر نیرو دارد که با لطف خداوند توانسته ایم علیرغم مشکلات عدیده سفره پهن شده را گشاده نگه داشته و به سایز آن بیافزائیم .
امیدوارم با تلاش های خود و پرسنل شرکت هودیان توانسته باشیم نه تنها جایگاه زن را در ایران به نوبه خود به اثبات برسانیم بلکه به تامین نیاز های جامعه پزشکی و دندانپزشکی کشورمان کمکی رسانده باشیم .
در پایان از پدر و مادرم و باز هم از همسرم که از ابتدا تا به امروز مشوق و حامی من بوده اند مجددا قدر دانی می نمایم .