به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

روز جهانی خیریه گرامی باد - به یاد ترزا

روز جهانی خیریه گرامی باد

به یاد ترزا

هرساله موسسات خیریه در سراسر جهان برای بهبود شرایط زندگی نیازمندان، کودکان بی‌سرپرست ، پناهندگان، بیماران و حیوانات و … تلاش می‌کنند و با فعالیت‌های خود به میلیون‌ها موجود زنده (اعم از انسان یا حیوان یا گیاه) امید زندگی دوباره می‌دهند.

علت نامگذاری این روز سالروز درگذشت “مادر ترزا” است. روز جهانی خیریه در سال ۲۰۱۲ توسط مجمع عمومی سازمان ملل اعلام گردید.

سالروز مرگ «مادر ترزا»، سمبل قابل احترامی از کار خیرخواهانه می باشد و انتخاب این روز مستقیماً به تلاش‌های خستگی ناپذیر او در امور خیریه و کمک به همنوع اشاره دارد. 

مادرترزا در سال 1910در آلبانی بدنیا آمد ودر 19سالگی یوگسلاوی را ترک  و به هند رفت و تا 87 سالگی در هند با آگاپه یعنی عشق بی قید و شرط به انسانها به ویژه فقرا و نیازمندان زیست.او به تمام معنا اهل صداقت، از خودگذشتگی، فروتنی و عاشقی بود. عشقی به تمام معنا بی توقع،    به تمام معنا بی انتظار هیچ پاداشی و هیچ سپاسگذاری بود. این عشق بی قیدوشرط است.

استاد مصطفی ملکیان در روز جهانی خیریه در سال ۹۹ اینگونه از مادر ترزا می گوید:

مادر ترزا می گفت :

1- بزرگترین شر در جهان خیر نکردن است.

2- عظیم ترین شر نبود عشق و نیک خواهی است یعنی بی تفاوتی هولناک به همنوع خود که در معرض آفات بهره کشی ، فقر، فساد و بیماری است.

3- اگر روزی قدیسه شوم مطمئنا قدیسه تاریکی خواهم بود مدام از بهشت غایب خواهم شد تا چراغ کسانی را که بر روی زمین در تاریکی اند، برافروزم

4- من دغدغه شخصی ندارم . دغدغه من خیراست که چگونه برای دیگران زندگی کنم

 

روحش شاد و یادش گرامی

 مریم خاوازی