به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

هر روزِ ما، روز صنعت و معدن است

هر روزِ ما، روز صنعت و معدن است

ویدا دیلمی

 

باز هم دهم تیر ماه آمد و تقویم به ما روز گرامیداشت صنعت و معدن را یادآور شد؛ از ۲۳ سال گذشته تاکنون که فعالان تولید کشور اقدام به پاسداشت این روز می‌کنند، تا یک روز پس از آن، همه دست‌اندرکاران این بخش به بیان ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها می‌پردازند، اما چه سود که در تمامی این سال‌ها از ظرفیت‌ها کاسته و بر محدودیت‌ها افزوده شده است. اما تنها نکته‌ای که در این مدت تغییری نیافته، حجم شعارهای مسئولین در حمایت از صنعت‌گران و تولیدکنندگان این مرز و بوم است.

 

دست‌اندرکاران تولید کشور باید یک بار برای همیشه، هم صدا با هم فریاد زنند که شعار بس است. صنعت و معدن ایران با سخنرانی و کلمات زیبا در پشت میکروفن‌های همایش‌های رنگارنگی که برای این روز ترتیب داده می‌شود، سامان نخواهد یافت. وضعیت شاغلین و هزاران هزار کارگری که چرخ دنده‌های صنعت کشور را می چرخانند، با کلام و سخن، بهبود نخواهد یافت.

 

صنعت‌گر ما در ایرانِ حاضر در آستانه قرن پانزدهم هجری شمسی و در شرایطی که از یک‌سو با تحریم‌های کمرشکن امریکا به بند کشیده شده و در سوی دیگر با تبعات پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، باید برای راه‌اندازی یک کارگاه کوچک، ماه‌ها در راهرو‌های وزارت‌خانه و اداره‌های صنعت و معدن بالا و پایین برود و در آخر نیز هر اتاق، زنجیری بر شانه‌اش انداخته و او را با سخت‌ترین محدودیت‌ها، روانه می‌کنند.

 

دست‌اندرکاران تولید کشور باید یک بار برای همیشه، هم صدا باهم فریاد زنند که زنجیرها را از گرده ما بردارید. به تولید کننده به چشم مجرم نگاه نکنید. مسیر را برای ما بگشایید تا نتایج درخشان آن را مشاهده کنید.

صنعت و معدن ایران به جشن یک روزه نیازی ندارد، چرا که هر روز ما، روز صنعت و معدن است.