به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

« زنان کارآفرین با دورکاری بر کرونا پیروز می شوند»

« زنان کارآفرین با دورکاری بر کرونا پیروز می شوند»

فریبا یاراحمدی

همه‌گیری ویروس کرونا بدون تردید بر اقتصاد جوامع تاثیری شگرف گذاشته‌است. ایران به‌عنوان یکی از کشورهایی که به شدت درگیر این همه‌گیری شده‌است و به دلایلی همچون تحریم‌ها و شرایط خاصی که پیش از این هم با آنها دست به گریبان بوده حالا در وضعیتی بغرنج به سر می برد. از سوی دیگر، هم‌زمانی این وضعیت با روزهای پایانی سال بار دیگری بر دوش اقتصاد ایران‌زمین نهاده‌است. بسیاری از کسب‌وکارها در روزهای پایانی سال به قول معروف بار یک سال‌شان را می بستند. اوج خرید و فروش‌ها، معاملات، توافقات مالی و غیره در این روزها بود که به بازار کشور و به حساب بانکی صاحبان کسب‌وکارهای متعدد رونق می‌بخشید.

از طرفی شرایط برای کسب‌وکارهایی که پیش از این، تجربه تکنولوژی‌های نوین و فناوری‌های روز را نادیده نگرفته‌بودند و به سمت ارائه خدمات و محصولات خود به شیوه آنلاین رفته‌بودند این روزها بازار مطلوب‌تری نسبت به صاحبان کسب‌وکارهایی دارند که به شکل سنتی اداره می‌شوند. این موضوع شاید تلنگری باشد برای اینکه تهدید بزرگ این روزها -شیوع کرونا- را تبدیل به فرصتی کند برای افراد خلاق و صاحب ایده و سرمایه تا بتوانند با همین زیرساخت‌هایی که وجود دارد به سمت ایجاد مشاغلی بروند که با کمترین نیاز به  ارتباطات و مراودات فیزیکی آنچه را که اقشار گوناگون خواهان آن هستند پایش کرده و تبدیل به یک کسب‌وکار آنلاین کنند. با این وصف و با تمام دشوارهایی که در مسیر کارآفرینی حتی در شرایط عادی وجود دارد شاید بتوان کمی هم از این زاویه به آن اندیشید که این روزها می‌توان کارآفرینی را با سهمی که یک کارآفرین می‌تواند در چنین شرایط بحرانی در ایفای مسئولیت فردی و اجتماعی خود داشته‌باشد، گره زد. آسان نیست، اما کسی که به سراغ کارآفرینی می‌رود قطعا بی‌پرواتر و دوراندیش‌تر از آن است که از این راه ناهموار بهراسد و از قدم نهادن در این مسیر بپرهیزد.

در همین راستا انجمن زنان کارآفرین که همواره بر اصل مسئولیت اجتماعی خود پایبند بوده‌است با راه‌اندازی کمپین «ما زنان کارآفرین با دورکاری بر کرونا پیروز می‌گردیم» می‌کوشد تا اندوخته‌ها و دیدگاه‌های مختلف را برای بهتر شدن حال اقتصاد زنان و مردان ایران‌زمین در اختیار همگان بگذارد و از دانش دیگران بهره جوید. به امید برآمدن بهاری پر از سلامت و آرامش برای سرزمین‌مان!