به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

کارگروه صنعت و تجارت

هدف از تشکیل کارگروه صنعت و تجارت:

  از آنجاییکه بسیار ی  از اعضای محترم انجمن در بخش صنعت و تجارت فعالیت دارند کمیته ای به نام کمیته صنعت و تجارت تشکیل گردید تا در راستای کمک به حل مشکلات فعالین در این حوزه و همچنین شبکه سازی و ایجاد ارتباط بیشتر بین اعضای دارای فعالیت مشابه گامهایی برداشته شود .  

 

اعضای کارگروه صنعت و تجارت:

 اعضای کارگروه  صنعت و تجارت خانمها  فاطمه فیروزی-  زهرا حسین پور - زهرا نقوی - سمیرا کوشکستانی - رویا کوهستانی – مهوش طیرانی  ... طراوت و مرسده نادری می باشند . خانم فرانک عزیز نژاد از طرف هیات مدیره و خانم زهرا رهایی از طرف کمیته پژوهش در جلسات بسته به موضوعات جلسه اعضای کمیته را همراهی می نمایند . 

 

دستاوردهای کارگروه صنعت و تجارت:

 خوشبختانه کمیته در آغاز فعالیت موفق به عقد تفاهم نامه ای مفصل با سازمان توسعه تجارت ایران جناب اقای خسرو تاج شد که در این تفاهم نامه بندهای مختلف همکاری در راستای توانمند سازی زنان تولید کننده و صنعتگر برای ایجاد فضای کار صادراتی و همچنین ایجاد فضای تشویقی برای این بانوان محترم به عنوان محورهای همکاری تعریف شد . جلسات متعددی برای پیگیری اجرایی شدن این تفاهم نامه برگزار شد که اعضای کارگروه در ان نقش بسیار فعالی داشتند . متاسفانه به دلیل شرایط بوجود آمده در کشور در راستای مشکلات ارزی و تحریم و همچنین عوض شدن برخی مسولان در حوزه صنعت و تجارت فعالیتهای این کارگروه بیشتر از حرفه های دیگر تحت تاثیر رکود قرار گرفته و فعالیتهای آن  با سدهای متفاوتی مواجه شده است  .  همچنین ملاقاتهایی با وزارت صنعت و معدن انجام شد که دستاورد آن قول مساعد برای ایجاد میز همکاری بانوان در اتاق صنعت و معدن و همچنین قولهای مساعد برای پیگیری رفع مشکلات بانوان فعال در این حوزه نیز داده شده که باز هم به دلیل تغییرات مدیران در بخش صنعت و معدن با کندی مواجه شد .

 

برنامه های در حال اجرا:

 در حال حاضر ادامه همکاری ها با سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت و معدن در اولویتهای برنامه کاری کارگروه است که امیدواریم علی رغم مشکلات پایان سال دولت و بخش خصوصی بتوانیم مصوبات جلسات با این دو سازمان را هر چه بیشتر اجرایی نماییم 

 

برنامه های آتی کارگروه:

در حال حاضر ادامه همکاری ها با سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت و معدن در اولویتهای برنامه کاری کارگروه است که امیدواریم علی رغم مشکلات پایان سال دولت و بخش خصوصی بتوانیم مصوبات جلسات با این دو سازمان را هر چه بیشتر اجرایی نماییم.

افراد واجد شرایط عضویت در این کمیته:

اعضایی می توانند به عضویت کارگروه صنعت و تجارت در آیند که در حوزه صنعت و تجارت مشغول بوده و دارای پروانه ساخت تولیدی –پروانه صادراتی مستند به نام شرکت و همچنین کارت بازرگانی و برگ سبز وارداتی مستند به نام شرکت باشند .