به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

خانم عاطفه رحمتی

عاطفه رحمتی: مدیرعامل شرکت تعاونی دانش آموختگان کارآفرین فنآوری اطلاعات پیام نور

عاطفه رحمتی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی دانش آموختگان کارآفرین فناوری اطلاعات پیام نور است که تعداد 11 نفر پرسنل ثابت و بعضاً ایجاد اشتغال برای 50 نفر به صورت پروژه ای دارد. او در رابطه با شروع فرآیند کارآفرینی اش چنین می گوید: شركت تعاوني دكفا با هدف اجراي پروژه هاي فناوري اطلاعات در سطح كشور با مديريت متمركز و به صورت فرااستاني تشکيل شده است . با توجه به افزایش روزافزون تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در رشته های مرتبط با فناوری اطلاعات با جمعی از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه بر آن شدیم تا شرکت تعاونی فرا استانی را تاسیس کنیم تا در آن بتوانیم برای پتانسیل بالقوه عزیزان فارغ التحصیل کارآفرینی کرده و آنها را به منظور جذب در بازار کار آماده کنیم.

عاطفه رحمتی شروع ثبت شرکت تعاونی را از وزارت تعاون به همراه با مشکلاتش آغاز کرده که قریب به 6 ماه به طول انجامید. او از تامین سرمایه اولیه هم به عنوان یکی از مشکلات یاد می کند و در ادامه می گوید: با همکاری دانش آموختگان دانشگاه پیام نور در رشته های مرتبط با کامپیوتر بخش عمده ای از آن مرتفع گردید. فرایندهای دیگر تاسیس شرکت در اداره تعاون و پس از آن در شورای عالی انفورماتیک برای گرفتن مجوزهای لازم دنبال شد. از دیگر مشکلات ما با اداره بیمه بود که کارآموزان را نیز مشمول بیمه می دانستند که حل و فصل کردن آن بسیار طولانی و شامل صرف هزینه بود.

او با تمام این مشکلات توانسته بالغ بر 160 هيات علمي کامپيوتر و 70 هزار دانشجو و دانش آموخته کارشناسي و 300 دانشجو و دانش آموخته کارشناسي ارشد رشته هاي مرتبط با کامپيوتر پيام نور با توزيع جغرافيايي در 400 شهر را به عنوان سهامدار گرد هم آورد.

عاطفه رحمتی شرکت تعاوني را با هدف ترويج و تحکيم مشارکت، تأمين نيازهاي مشترک ، توانمند سازي دانشجويان و تامين کسب و کار فرااستاني براي اعضا با استفاده از ظرفيت هاي خالي موجود در کشور تاسيس كرده است.

او توانسته با اين هدف فضايي براي كارآموزي ، آموزش ومعرفي دانش آموختگان متقاضي شغل به مراکز صنعتي و خدماتي ايجاد كند.

او در توضيح زمينه فعاليت اين مجموعه مي گويد: دنیا به سوی مجازی شدن و الکترونیکی شدن پیش می‌رود و کارها اکثرا توسط IT و اینترنت انجام می‌گیرد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم کامپیوتر می‌توانند از بستر کامپیوتر و وب براي ایجاد و توسعه کار استفاده كنند. مجموعه ما در حال حاضر توانسته فعالیت‌های زیادی را در این عرصه شناسایی و در آن فعاليت كند . راه‌اندازی سایت،برنامه های نرم­افزاری، پشتیبانی نرم افزارها، شبکه و آموزش‌های مجازی را دنبال می‌کنیم. بسیاری از سازمان‌ها، مراکز، واحدهای علمی و دانشگاهی و واحدهای دانشگاهی پیام نور به خدمات ما نیاز دارند و ما این فعالیت‌ها را با سرعت و دقت انجام می‌دهیم.