به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

خانم نازیلا قانع فرد

نازیلا قانع فرد: مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت فن آوری اطلاعات پرند

کارآفرین کسی است که مخاطره هـاي يك فعاليت اقتصادي را سازماندهي ، اداره و تقبل كند.

نازیلا قانع فرد مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت فن آوری اطلاعات پرند است.شرکت فن­آوری اطلاعات پرند دارای 22 نفر پرسنل ثابت و تا 10 نفر پرسنل است.

نازیلا قانع فرد شروع فعالیتش را با فروش کارت های اینترنت و تلفن در خانه آغاز کرده است. او کارآفرین را کسی می داند که مخاطره هـاي يك فعاليت اقتصادي را سازماندهي ، اداره و تقبل كند.

دلایل شروع فعالیت کارآفرینی نازیلا قانع فرد به گفته خودش علاقمندی به استفاده درست از فرصت های زندگی و استقلال مالی است . وی می گوید:درواقع نيازبه مستقل بودن ، عامل محرکی است كه باعث مي شود تا شخص به اهداف یا خواسته هاش نزدیک تر بشود. اعتقاد دارم که همه انسان ها توانمندی های منحصربه خودشان را دارند که با شناخت آن ها و داشتن خلاقیت می توانند از فرصت هایشان استفاده کنند .

مشوق اصلی اش پدرش است و سهامدارانش اعضای خانواده اش.او شرکت را در سال 1384 تاسیس کرده است.در رابطه با چگونگی این تعامل در خانواده می گوید:خانواده من فقط سهامدار هستند و مدیریت شرکت به عهده من است.

رشته تحصیلی نازیلا قانع فرد IT است. او در رابطه با دلیل انتخاب این حوزه برای فعالیت می گوید: آشنایی با سرفصل های رشته IT بستر مناسبی شد تا من با یک نیاز سنجی ، خدمات بازار مناسب را در زمان مناسب تشخیص دهم.

وی در ادامه می گوید: تصمیم گرفتم در زمینه اینترنت کارم را شروع کنم چون تقریبا رشته جدیدی بود و متقاضیان زیادی داشت . باید خودم را در این زمینه محک می زدم و بازار را هم می سنجیدم.فروش کارت اینترنت وکارت تلفن بین المللی را ازمنزل شروع کردم در ابتدا برای شروع سرمایه ای نمی خواست چون به صورت امانی از یک شرکت اینترنتی کارت ها را می گرفتم . برای جذب مشتری از تبلیغات در گروه های اینترنتی شروع کردم و از تلفن تماس منزل برای ارتباط با مشتری استفاده کردم.برای شروع روزهای زیادی در خانه از 8 صبح تا 12 شب کار می کردم. بعد از یک سال به دلیل مشکلات در خانه و گسترش مشترکین ونیاز به توسعه کار با سرمایه ای که از فروش در خانه کسب کرده بودم شرکت را ثبت کردم و کم کم با گرفتن کارهای بیشتر شرکت را توسعه دادم.

او مهمترین عامل موفقیتش را ارتباط با مشتریان از طریق نظر سنجی و بررسی راهکار های مختلف برای جلب رضایت مشتری می داند .

نازیلا قانع فرد بزرگترین مشکل در کسب و کار زنان را نابرابری در استفاده از فرصت های شغلی برای زنان و مردان و دستمزد پایین زنان نسبت به مردان می داند.

مدیر عامل شرکت فن اوری اطلاعات پرند، فروش محصولات اینترنتی وشبکه در سراسر کشور، ایجاد یکی از بزرگترین call center های کشور به منظور سیستم مدیریت تماس ها در واحد های پشتیبانی شرکت های بزرگ و ایجاد مرکز آموزشی در زمینه IT را از برنامه های پیش روی خود می داند.