به وب سایت انجمن زنان مدیر کارآفرین خوش آمدید

دومین جلسه کمیته علمی همایش تشکیل شد

در این نشست، که با حضور خانم‌ها،صابر، احمدی‌زاده، بختیاری، داوری، محتشمی‌پور، نقوی، باختری، احسانی، سلیمانی،ایزدیان و آقایان بهشتی، شرف‌الدینی، شیرکوند و علاء الدینی برگزار شد، پس از بررسی و تبادل نظر در خصوص گزینش بانوان نمونه، مقاله‌های برگزیده و سخنرانان و چگونگی برنامه‌های همایش، موارد زیر مورد تایید حاضران قرار گرفت و مقرر شد برای نشست‌های بعدی پیگیری شود:

- با توجه به نبود امکان حضور آقای بهشتی در همایش، نشستی با حضور ایشان، پیش از برگزاری همایش و در دی ماه برگزار شده و موضوع همایش با حضور علاقه‌مندان و فعالان این حوزه مورد بررسی قرار گیرد و پانل پرسش و پاسخ برگزار شود. همچنین خلاصه‌ای از این نشست گزینش شده و در همایش پخش شود.

- در خصوص سخنرانان آیین گشایش و پایانی همایش پیشنهاد شد، استاندار کرمان آغازگر همایش بوده و خیرمقدم بگوید و آقای سلطانی‌فر، معاون محترم رییس جمهوری، آقای جلال‌پور، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن کرمان و آقای مرعشی، ... به عنوان سخنرانان آیین گشایش و بانو مولاوردی معاون محترم رییس جمهوری سخنران آیین پایانی باشند.

- پیشنهاد شد تمامی کیس‌های گزینش شده به شیوه‌های مختلف همانند پخش کلیپ و نصب بنر و پوستر معرفی شوند.

- آقای شرف‌الدینی برای پیگیری پخش مستقیم همایش از شبکه‌های استانی اعلام آمادگی کرد، که مقرر شد در این خصوص با خانم محتشمی‌پور هماهنگی داشته باشد.

- پیشنهاد دریافت ایده‌های کارآفرینی در خصوص گردشگری و برگزاری مسابقه‌های در این زمینه و اهدای جوایز برندگان در همایش، از دیگر مواردی بود، که در این نشست مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد فراخوانی در این خصوص از سوی دانشکده کارآفرینی داده شود.

- خانم صابر نیز با تاکید بر ضرورت بهره گیری از سخنرانی مقام‌هایی که گوش شنوا داشته و برای کارآفرینی و کسب و کار بانوان دارای قدرت تصمیم‌گیری باشند، با برشمردن ویژگی‌های (عدم وابستگی به دولت و رانت‌های دولتی)، (بخش خصوصی بودن) و (داشتن نوآوری و خلاقیت) برای گزینش کیس‌ها، خواستار راه حلی برای ارایه‌ی خلاقانه و برانگیزاننده‌ی مقاله‌ها در همایش شد.

- در این نشست همچنین ضرورت پرداختن به رویکردهای عملی و ایده‌های نو در پنل‌ها و نیز بررسی مواردی چون ارتباط گردشگری با سایر حوزه‌ها و به ویژه صنایع دستی و هتل‌داری و ... مورد تاکید قرار گرفت.

در ابتدای این نشست خانم زهرا نقوی دبیرعلمی همایش گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد و گفت تاکنون  15 مقاله و کیس برای دبیرخانه همایش ارسال شده که پس از تکمیل اطلاعات برای اعضا ارسال می شود تا نظراتشان را اعلام کنند. وی اظهار امیدواری کرد که در جلسه بعدی اعضا موفق به انتخاب مقالات و مطالعات موردی بشوند.

فخرالسادات محتشمی پور دبیر اجرایی همایش نیز ضمن تشکر از همکاری اعضای کمیته علمی جهت فراگیرکردن اطلاع رسانی همایش از ایشان درخواست کرد قطعیت حضورشان را در همایش هرچه زودتر اعلام کنند و همکاری لازم را برای جلب حامی و مشارکت کننده و نیز با ویژه نامه و سایت همایش داشته باشند.